Державне підприємство «Морський торговельний порт Усть-Дунайськ» є державним унітарним підприємством і діє як державне комерційне підприємство, що засноване на державній власності, підпорядковане Державному департаменту у галузі морського і річкового транспорту та входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України.

Порт створено з метою організації та здійснення перевалки вантажів з одного виду транспорту на інший, обслуговування суден, пасажирів і вантажів на відведених Порту території і акваторії, перевезення вантажів і пасажирів на суднах, що належать Порту, а також для забезпечення безпеки судноплавства в Порту, здійснення державного нагляду за безпекою мореплавства і отримання прибутку.

Державне підприємство “Морський торговельний порт Усть-Дунайськ” (45°28′ пн. ш., 29°42′ сх. д.) розташований в Жебриянської бухти, безпосередньо біля входу у Кілійське гирло, і за своєю спеціалізацією відноситься до числа Дунайських портів. Морський підхідний канал до порту Усть-Дунайськ має протяжність 7 км. Ще один сполучний канал довжиною в 1,5 км пролягає від ковша порту до рукава Прорва.

Потенціал порту: проходження транзитних вантажів; пов’язує країни Дунайського басейну з країнами Чорноморсько-Азовського басейну, Середземномор’я, Червоного моря і Південно-Східної Азії. Є інтегрованою частиною 7 Транспортного коридору. ДП «МТП Усть-Дунайськ» має вантажний район в портопункті Кілія, який спеціалізується на перевантаженні навалочних вантажів. Довжина причалу 150 м. Глибини біля причалу: 1 м від кордону – 2,8 м; 3 м – 3,4 м; 5 м — 4,4 м.